Ana Sayfa Haber Segwit2x Draması Devam Ederken Bitcoin Cash Altyapısı Genişliyor

Segwit2x Draması Devam Ederken Bitcoin Cash Altyapısı Genişliyor

Bitcoin taraftarları durmaksızın tartışırlarken her gün daha fazla cüzdan üreticisi, mağaza ve borsanın desteklediği Bitcoin Cash ağı sürekli ilerlemeler kaydediyor.

PAYLAŞ

Bitcoin Cash Ağı Bir Yandan Altyapı Desteği Edinirken İnternet Sitesini de Yeniledi

Varoluşunun ikinci ayını doldurmaya şu sıralar yaklaşan Bitcoin Cash ağı, geçtiğimiz birkaç haftadır bol miktarda altyapı desteği gördü. Bu hafta Copay adlı cüzdanına BCH desteği ekleyen Bitpay, BCH destekçilerine muteber bir başka açık kaynaklı hafif istemci sunmuş oldu. Ek olarak, Bitstamp adlı rağbet gören borsa, hesaptan BCH çekim işlemlerini etkinleştirdi. Üç gün içinde Bitstamp’te BCH ticareti de mümkün olacak. Bunun yanında Xapo, müşterilerinin BCH çekim işlemi yapabileceklerini ve 14 Aralık’tan önce fonlarını geçerli bir harici BCH hesabına yollamak zorunda oldukları duyurusunu yaptı.

Birkaç şirketin BCH desteği sunması veya çekim yapmayı devreye almasına ek olarak, projenin internet sitesi de yenilendi. Bitcoincash.org BCH’nin USD, EUR, JPY ve CNY cinsinden güncel piyasa değerini gösteren bir canlı yayın gibi yeni özellikler içeriyor. Bu İnternet sitesi ayrıca tam düğüm istemcileri, cüzdanları, hizmetleri ve takas kataloğunda BCH olan borsaları sıralayan geniş bir liste de içeriyor. Zincir üzeri ölçeklenebilirlik konusuna gelirsek, geliştirme ekibi, ileride devasa artışlar yapılmasına imkân verecek olan araştırmaların devam etmekte olduğunu söylüyor.

Accept Bitcoin Cash Girişimi  

The Accept Bitcoin Cash Initiative (Bitcoin Cash Kabul Et Girişimi)” adlı diğer bir İnternet sitesi ise, yeni ortaya çıkan BCH ağı için kurulmuştu. Bu ağ portalında yayınlanan bitcoin cash kabul eden siteler/mağazalar listesinin küratörlüğünü BCH topluluğu yapıyor. Kullanıcılar yeni site/mağazaları Github havuzuna ekleyebiliyorlar. Hâlihazırda sitede yiyecek, eğlence, bulut hizmetleri, sosyal medya, eğitim, VPN hizmetleri, ulaşım gibi birçok kategori altında satıcı ve hizmet sağlayıcılar listeleniyor.

The Accept Bitcoin Cash Initiative sitesinde, “bu site tüketiciler ile tüccarlara buluşma ortamı sunmanın yanı sıra farkındalık oluşturmak ve Bitcoin Cash’in küresel çapta benimsenmesine önayak olmak için kurulmuştur” diye izah ediyor. “Üçüncü taraf içermemek, düşük işlem bedeli almak, çok güçlü dağıtılmış bir ağ üzerinde çalışmak gibi ek özelliklere sahip olan hızlı ve güvenli bir ödeme yöntemi olarak her geçen gün daha fazla İnternet sitesinin Bitcoin Cash ödeme kabul etmeye başlayacağını ümit ediyoruz.”

İki Zincirin Karlılıklarının Paritesi Dengeli ve BCH Piyasa Değeri Göreceli Olarak İstikrarlı Seyrediyor

Bitcoin Cash’in güncel değeri 450 Amerikan doları seviyesinde geziyor. Ripple (XRP) %10’luk bir fiyat sıçraması yaşadığı için, kripto para birimlerininin piyasa değerleri bakımından BCH dördüncü sıraya düştü. Önceki haftalara kıyasla daha düşük işlem hacimlerinin gerçekleştiği BCH piyasalarında son haftadaki işlem hacmi günlük ortalama 150 milyon dolar civarında oldu. Yayın sırasında BCH zinciri BTC zincirine kıyasla %9.69 zorluk seviyesinde işliyordu ve BTC madenciliği %3 daha fazla kar getiriyordu. Bununla birlikte iki zincirin madenciliğinin getirdiği karların oranı 27 Ağustos’tan beri neredeyse aynı kaldı.

BTC Drama Denizinde Bir Cankurtaran Salı Bitcoin Cash

BCH topluluğu, yeni ağ ortamında gerçekleşen tüm bu altyapı destek artışından memnun görünüyor. Hâlihazırda Kasım ayında gerçekleşmesine gün sayılan Segwit2x zoraki çatallanmasına odaklanmakla meşgul olan Çekirdek destekçileri Bitcoin Cash’e pek ilgi göstermiyor gibi görünüyorlar. Çekirdek taraftarları ile Segwit2x taraftarları arasında işler sarpa sararsa, Bitcoin Cash’in bir cankurtaran salı olabileceğine inanan epey bir spekülatör bulunuyor.