Ana Sayfa Haber BitTorrent yeni bir kripto para birimi tasarlıyor

BitTorrent yeni bir kripto para birimi tasarlıyor

PAYLAŞ

Bitcoin’in sonu mu geliyor?
BitTorrent’in kurucusu Cohen önümüzdeki birkaç ay içinde kendi kripto para birimini piyasaya sunmayı planladığını açıkladı.
Meşhur dosya paylaşım ağının kurucusu, ‘Steal This Show’ adlı podcastteki bir röportaj sırasında bu haberi açıkladı ve şu an en gözde kripto para birimi olan Bitcoin için “fazla abartılıyor” dedi.

“Madencilik” adı verilen iş geleneksel olarak işlemci gücü kullanarak para birimini idame ettirmeye dayanıyor. Cohen’in kripto para girişimi ise bunun yerine halihazırda var olan digital depolama kapasitesini kullanıyor.

Podcastte konuşan Cohen şunları anlattı: “Aslında niyetim Bitcoin ile uğraşmak değil; bunun yeni bir para birimi olması gerektiği söylenebilir.”

“… Aklımda bir plan var, biraz çılgın bir plan. Kazmak için bilgisayarların elektrik tüketmedikleri bir şey ortaya çıkarmak istiyorum.”

Uzun lafın kısası madencilik için bilgisayarlara elektrik yaktırmak yerine depolama alanımızla madencilik yaptıracağız.

Cohen’in kripto para birimi, demesine bakılırsa, madencilik için bol bol belleği olan bulut servisleri ve masaüstü bilgisayarları kullanacak ve böylece aynı iş için geleneksel yöntemlerin kullanılmasından kaynaklanan israfı asgariye indirecek.

BitTorrent’in kurucusu diğer işlerini tamamladıktan sonra “önümüzdeki birkaç ay boyunca” kendini yeni para biriminin geliştirilmesine adayacağını ve proje üzerinde tam zamanlı çalışmayı planladığını söyledi.

Cohen podcast programı sırasında Bitcoin’e de dokundurarak onun “halen fazla abartıldığını” düşündüğünü söyledi.

Cohen devam ediyor: “Şimdiye kadar göstermiş olduğu gerçek etkiden çok daha fazla medya ilgisi görüyor… Bir sürü insan Bitcoin konusunda heyecan duyuyor çünkü değeri epey yukarılara tırmandı ve insanlar bundan para kazandılar.”

“Bana kalırsa bu insanların büyük bir kısmı Bitcoin’in gerçekte ne olduğu konusunda pek bir kavrayışa sahip değil.”

Cohen’in tasavvur ettiği türde depolama tabanlı kripto para birimleri zaten mevcut, Burstcoin bunlardan bir tanesi, fakat görünen o ki Cohen bu konsepti gelirştirerek ilerletmek istiyor.

Yakın zamanda gelecek haberler için beklemede kalın çünkü BitTorrent’in kurucusunun girişimlerinin epey bir ilgi göreceğinden eminiz.